INFOLINIA: +48 (91) 433 33 33

Wymiana waluty online – spłata kredytu walutowego

Dzięki wprowadzonej ustawie antyspreadowej, obecnie każdy kredytobiorca posiadający kredyt w walucie obcej ma możliwość spłaty rat poprzez wpłatę waluty kredytu, unikając przewalutowania w banku raty wpłacanej w złotówkach, po kursie często dalekim od rynkowego. Aby ułatwić takie działanie swoim klientom, internetowy kantor KantorDarex.pl ułatwia cały proces poprzez umożliwienie korzystania z wygodnej usługi wymiany waluty online, a następnie zrealizowania przelewu z portfela walutowego w e-kantorze KantorDarex.pl na konto walutowe w banku, w którym mamy zaciągnięty kredyt.

Kursy walut online

Każdy posiadacz kredytu w walucie obcej, niezależnie, czy to kredyt we frankach, euro albo bardziej egzotycznych walutach, doskonale zdaje sobie sprawę z oszczędności wynikających z zakupu waluty po odpowiednim kursie. Kantory internetowe posiadają zazwyczaj znacznie bardziej atrakcyjne kursy walut niż banki, ponadto w internetowym kantorze wymiany walut KantorDarex.pl, dzięki opcji bieżącego aktualizowania kursu danej waluty, możesz na bieżąco sprawdzić, jak opłacalna dla Ciebie jest wymiana waluty w danej chwili. Nawet niewielka różnica w cenie danej waluty sprawi, że przy całej racie kredytu oszczędność może być liczona w dziesiątkach-setkach złotych! Zachęcamy do korzystania z opcji szybkiej wymiany walut w naszym e-kantorze wszystkich kredytobiorców. Z kantorem internetowym KantorDarex.pl mogą Państwo zaoszczędzić!

Zapytaj w swoim banku

Dnia 26 sierpnia 2011 roku, w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa (Ustawa z dnia 29 lipca 2011 r. o zmianie ustawy Prawo Bankowe oraz niektórych innych ustaw), która daje Tobie prawo do spłaty swoich zobowiązań kredytowych bezpośrednio w walucie, w której zaciągnąłeś kredyt.

Możesz zatem sam kupować walutę w dowolnie wybranym przez siebie momencie, a w dodatku po cenie o wiele niższej niż cena waluty w Twoim banku i spłacać w ten sposób raty kredytowe. Każda samodzielna spłata raty w taki sposób to dla Ciebie bardzo realne oszczędności!

Aby mieć możliwość samodzielnej spłaty rat kredytu w walucie obcej, wybierz się do najbliższej placówki banku, w którym posiadasz kredyt walutowy i poproś o możliwość dokonywania spłaty w ten sposób. Pamiętaj, że bank nie może Tobie odmówić ani obciążać Ciebie dodatkowymi kosztami związanymi z możliwością tego typu spłaty!

Ile zaoszczędzę spłacając kredyty z KantorDarex.pl?

Spłata raty kredytu bezpośrednio w walucie, którą sam zakupisz przynosi realne oszczędności, które w skali całego okresu trwania Twojego kredytu na pewno będą znaczne.

Przy założeniu, że posiadasz kredyt walutowy o równowartości 300 000 zł, okres kredytowania wynosi 25 lat, a walutę kupujesz w kantorze KantorDarex.pl, miesięcznie możesz zaoszczędzić nawet około 50 zł (w zależności od aktualnych kwotowań i spreadów walutowych w Twoim banku).

Miesięczne oszczędności w kwocie 50 zł w całym okresie kredytowania pozwolą Tobie zaoszczędzić nawet 15 000 złotych!

Jak samodzielnie spłacać raty kredytu?

Jeśli posiadasz w banku własne konto złotówkowe oraz własne konto walutowe, z którego Twój bank samodzielnie pobiera co miesiąc ratę kredytu, to należy:

Jeśli ratę kredytu w walucie obcej musisz wpłacać na podany numer konta walutowego należący do banku, a w tytule przelewu musi być podany numer Twojej umowy kredytowej, to należy:

Zapewniamy Cię, że to naprawdę bardzo proste. Jednak jeśli masz pytania lub wątpliwości jak zakupić walutę oraz w jaki sposób spłacać raty swojego kredytu, to skontaktuj się z nami. Nasi doradcy dokładnie wyjaśnią Tobie jak to zrobić.

  Kupno Sprzedaż
kantor internetowy, kupno USD, sprzedaż USD USD   3.8328 3.8498
kantor internetowy, kupno EUR, sprzedaż EUR EUR   4.2753 4.2913
kantor internetowy, kupno CHF, sprzedaż CHF CHF   3.8911 3.9171
kantor internetowy, kupno GBP, sprzedaż GBP GBP   4.9346 4.9596
kantor internetowy, kupno DKK, sprzedaż DKK DKK   0.5707 0.5754
kantor internetowy, kupno NOK, sprzedaż NOK NOK   0.4165 0.4213
kantor internetowy, kupno SEK, sprzedaż SEK SEK   0.3952 0.3998
kantor internetowy, kupno CAD, sprzedaż CAD CAD   2.9145 2.9325
kantor internetowy, kupno HUF, sprzedaż HUF HUF 1.2920 1.2991
kantor internetowy, kupno CZK, sprzedaż CZK CZK   0.1653 0.1695
kantor internetowy, kupno TRY, sprzedaż TRY TRY   0.6596 0.6666
kantor internetowy, kupno BGN, sprzedaż BGN BGN   2.1801 2.1961
kantor internetowy, kupno MXN, sprzedaż MXN MXN   0.1987 0.2027
kantor internetowy, kupno ZAR, sprzedaż ZAR ZAR   0.2569 0.2619
kantor internetowy, kupno AUD, sprzedaż AUD AUD   2.6185 2.6355
kantor internetowy, kupno RUB, sprzedaż RUB RUB   0.0576 0.0626
kantor internetowy, kupno JPY, sprzedaż JPY JPY 3.5392 3.5492
kantor internetowy, kupno RON, sprzedaż RON RON   0.8975 0.9035
Aktualizacja: 2019-10-21 00:19:36
Obsługujemy wszystkie polskie banki online oraz przelewy międzynarodowe w ramach systemu IBAN. Jeśli posiadasz rachunki walutowe w poniższych bankach, Twoje transakcje zostaną zrealizowane ekspresowo. Sprawdź czasy realizacji transakcji i koszty przelewów.
Alior Bank, transakcje ekspresoweAlior Alior Sync, transakcje ekspresoweAlior Sync Nordea Bank, transakcje ekspresoweNordea Bank BPH, transakcje ekspresoweBPH Bank Gospodarki Żywnościowej, transakcje ekspresoweBGŻ Bank Ochrony Środowiska, transakcje ekspresoweBOŚ Bank Pekao SA, transakcje ekspresowePekao SA PKO BP, transakcje ekspresowePKO BP Raiffeisen Polbank, transakcje ekspresoweRaiffeisen Polbank Millennium Bank, transakcje ekspresoweMillennium BZ WBK, transakcje ekspresoweBZ WBK ING Bank, transakcje ekspresoweING mBank, transakcje ekspresowemBank MultiBank, transakcje ekspresoweMultiBank Deutsche BankDeutsche Getin BankGetin Idea BankIdea
Alior Alior Sync Nordea BPH BGŻ BOŚ Pekao SA PKO BP Raiffeisen
Polbank
Millennium BZ WBK ING mBank MultiBank Deutsche Getin Idea